• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Kadınhanı İmam Hatip Lisesi Kültür Edebiyat-Yayın ve İletişim Kulübü ve Edebiyat Öğretmenlerinin işbirliği ile hazırlanan Kitap Buluşmalarının ilki gerçekleştirildi.

Kadınhanı İmam Hatip Lisesi’nden

KİTAP BULUŞMALARI 

            Kadınhanı İmam Hatip Lisesi Kültür Edebiyat-Yayın ve İletişim Kulübü ve Edebiyat Öğretmenlerinin işbirliği ile hazırlanan Kitap Buluşmalarının ilki gerçekleştirildi.

             Kitap Buluşmaları kapsamında Kadınhanı Ziraat Odası Konferans salonunda ilk olarak gerçekleştirilen programa KONTV “Kültür Dünyamız” Program yapımcısı ve sunucusu Eğitimci/Yazar Duran ÇETİN konuk edildi.

             Kitap Buluşmaları ile ilgili olarak bilgi aldığımız Okul Müdürü Burhanettin SÖYLEMEZ; “Maalesef Öğrencilerimiz okuma konusunda yeterli düzeyde değiller. Bu aslında toplumumuzun kanayan bir yarası. Bu yarayı tedavi etmek lazım diye düşünürken kendi çapımızda böyle bir etkinlik yapmak aklımıza geldi. Öğrencilerimizdeki okuma alışkanlığını geliştirebilmek ve onlara yeni ufuklar açabilmek amacıyla Kitap Buluşmaları adı altında programlar tertip etmeyi planladık. Bu nasip olursa ilk programımız. Devamı başka yazarlarla birlikte gelecek. Öğrencilerimizin ve velilerimizin faydalanacağını umuyorum.” dedi.

             Kitap Buluşmalarına konuşmacı olarak katılan KONTV “Kültür Dünyamız” Program yapımcısı ve sunucusu Eğitimci/Yazar Duran ÇETİN öğrencilere zevkli, heyecanlı ve akıcı bir konferans verdi. Başından geçen bizzat yaşanmış hikâyelerle, yaptığı esprilerle çok zevkli bir konuşma yaptı.

             Eğitimci/Yazar Duran ÇETİN Öğrencilere takdim ettiği konferansında şöyle dedi; “Değerli Okul Müdürüme ve Öğretmen arkadaşlarıma böyle bir program yapıp icra ettikleri için teşekkür ederim. Önce selam sonra kelam. Okuyan değil seyreden bir toplumuz, bununla birlikte gülen ve alkışlayan bir toplumuz. Akşam anne/baba işten geldiklerinde her ikisi de çekilir köşelerine kendi meşgaleleriyle uğraşırlar. Babamız en az beş kanaldan haber dinlemedikçe tatmin olmaz, annemiz pembe dizilerin sonuna kadar ulaşmadıkça dizi seyrettim demez. Böyle bir ailede çocuklar kitap okurlar mı hiç? Önce bu işe anne ve babalar örnek olması lazım. Akşamları böyle değil de anne ve babalar kitap okusalar, bunları gören çocuklar da onları örnek alarak mutlaka kitap okuyacaklardır. Bunun başka bir izahı yoktur, olamaz da zaten. Bunları aşmamız lazım. Bunun için de bol bol kitap okumamız lazım. Kitap en iyi dosttur. Okumak için de önümüzde mutlaka hedeflerimiz olması lazım. Hedefi olmayan bir gemiye hiçbir rüzgâr tesir edemez. Sevgili Gençler; günde en az ve hiç olmazsa 15 dakika okuyun. Anne ve Babalarınızın düştüğü hatalara sizler düşmeyin. Siz böyle yaparsanız sizin çocuklarınız bakın neler yapmaz ki. O halde bugünden tezi yok her gün günde en az 15 dakika kitap okumalıyız.”

            Kadınhanı Ziraat Odası Konferans salonunda, Kadınhanı İmam Hatip Lisesi Kültür Edebiyat-Yayın ve İletişim Kulübü ve Edebiyat Öğretmenlerinin işbirliği ile hazırlanan Kitap Buluşmaları Konferansçı; KONTV “Kültür Dünyamız” Program yapımcısı ve sunucusu Eğitimci/Yazar Duran ÇETİN’ in kitaplarını imzalaması ile sona erdi.

İlgili görseller3538 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret220647