• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Ünlü motivasyon ustası ve yazar Ali Erkan Kavaklı, 24 gün boyunca öğrenci, öğretmen ve velilere seminerler verdi. Seminerler, öğrenciye moral ve motivasyon kazandırarak onları okulda ve hayatta başarılı hâle getirme amacı güdüyor.

        

         Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okul Gelişim Programı” çerçevesinde Nurhak ilçesindeki bütün okullardaki öğrencilere, velilere ve öğretmenlere verilen seminerler ilgiyle takip edildi ve çok beğenildi. Nurhak’ta ilk defa böyle bir seminer serisi düzenlendiğini söyleyen İsminur Yüce şöyle dedi:

     “Çok mutlu oldum, benim için tam bir fırsat oldu, bundan sonra da böyle seminerlere katılacağım, kendimi gaza gelmiş hissettim.”

    Ünlü motivasyon ustası ve yazar Ali Erkan Kavaklı, 24 gün boyunca öğrenci, öğretmen ve velilere seminerler verdi. Seminerler, öğrenciye moral ve motivasyon kazandırarak onları okulda ve hayatta başarılı hâle getirme amacı güdüyor. Zekâyı geliştirme, hafıza eğitimi, hızlı okuma ve verimli ders çalışma seminerleri fırtına gibi başladı ve öğrencilere mükemmel gaz ve hız vererek sonuçlandı.

24 gün boyunca usta eğitimci ve yazar Ali Erkan KAVAKLI öğrencilere aşağıdaki konularda seminer verdi:

  1. 1.    Moral kazanma, motivasyon ve hedef belirleme.
  2. 2.    Hafızayı verimli kullanma metotları.
  3. 3.     Zekâyı geliştirme sanatı.
  4. 4.    Verimli ders çalışma yolları.
  5. 5.    Hızlı okuma ve okuma hızını artırma sanatı.

    Bugüne kadar 975’ten fazla konferans ve seminer veren, 45 kitaba imza atan Kavaklı, Kahraman Maraş’ın Nurhak ilçesinde öğretmenlere ise aşağıdaki konularda seminer verdi:

1.  İlham veren öğretmen ve öğretmeni başarıya götüren yol.

2.  Pozitif ve olumlu düşünme sanatı ve eğitimdeki önemi.

3.  Dehayı keşfetme ve zekâyı geliştirme metotları.

 Kavaklı, Nurhak ve kasabalardaki bütün velilere ise şu konuları anlattı:

1.  Aile içi iletişim sanatı.

2.  Çocuğumuzun dehasını keşfetme ve ilerletme sanatı.

3.   Okul hayatında çocukların desteklenmesi ve etkili velinin eğitim metotları.

28 Şubat’ta başlayan seminerler, 23 Mart’a kadar devam etti. Seminerlerde verimliliği en üst seviyeye çıkarmak ve verimlilikte sürekliliği sağlamak için önce okul müdürleri ile “okulda etkili iletişim, pozitif düşünme, ödül odaklı pozitif yönetim” konularını kapsayan çalışmalar yapıldı. Okul müdürlerinin olumlu ve istekli yaklaşımı seminerlere yansıdı, öğrenciler büyük bir istek ve heyecanla seminerleri takip ettiler.

İlk günden itibaren öğrencilerin heyecanını yüzlerinden okumak mümkünde. Öğrencilerde çalışma istek ve heyecanının yükseldiği gözlendi. En hızlı gelişim, öğrencilerin okuma hızlarını artırmasında göründü. Dakikada ortalama 100-150 kelime okuyan öğrenciler, hızlarını iki-üç kat artırdılar ve bu hız artışına kendileri de şaşırdılar. Seminerdeki verimlilik çocuklara büyük mutluluk verdi. Katılımcı bir metotla sürdürülen seminerlerde öğrenciler not aldılar, soru sordular ve hafızayı geliştirme oyunları oynadılar.

Seminerdeki verimliliği ölçmek için seminer sonunda katılan öğrencilere verimlilik anketi uygulandı. Anket sorularına verdikleri cevaplardan öğrencilerin seminere katılmaktan fevkalade memnun olduğu anlaşıldı. Öğrenciler ders çalışmak ve sınavlara hazırlanmak için “iyi gaz” aldıklarını ifade ettiler, “SBS sınav birincisi olma sözü” verdirler. Anketlerden çocukların zekâlarını geliştirme ve verimli ders çalışmayı öğrenmekten mutlu oldukları, okumu hızlarını artırdıkları ve hafızalarını daha verimli kullanmayı öğrendikleri anlaşıldı.

Kişisel Gelişim Uzmanı Ali Erkan Kavaklı, seminer vermekten büyük mutluluk duyduğunu; öğrenciler, öğretmen ve velilerin gözlerindeki ışıltıları görerek seminerlerin herkese fevkalade faydalı olduğunu gördüğünü ve çocuklardan “SBS, YGS, LYS birincisi,  okul ve sınıf birincisi olma kararları” aldırmaktan büyük zevk aldığını ifade etti. Seminerlerin öğrencilere, öğretmenlere ve velilere yepyeni ufuklar açtığı, eğitime ciddi olarak kalite kazandırdığı görüldü. Seminerlere katılan herkese birer kitap hediye edildi.

Nurhak Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, seminerlerdeki verimlilik anketlerindeki olumlu geri bildirimleri gördükten sonra eğitime kalite getirici bu tür seminerleri sürdürme kararı verdiler.     Haber: Ali Hatipler1395 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret220645