• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Öğrencilerin istekleri görülmeye değerdi

Yazar Duran Çetin Hatunsaray İlköğretim Okulunun misafiriydi.

Öğrencilerle buluşan Çetin, okuma yazmanın önemi ile ilgili konuşmasında öğrencilerin başarılı olmaları için neler yapmaları gerektiği konusunda da önemli bilgiler verdi. Slayt eşliğinde yaptığı konuşmada başarı yolundaki dostları maddeler halinde sıraladı:
1. İDEAL VE HEDEF SAHİBİ OLMAK
2. BİLGİ
3. OKUMAK
4. TEKNOLOJİ
5. DİSİPLİN
6. DAKİKLİK, İŞİNİ ZAMANINDA YAPMA
7. RİZİKO ALMA CESARETİ TAŞIMAK
8. DÜRÜSTLÜK
9. ÇALIŞKANLIK
10. YARDIMSEVERLİK
11. DOSTLUK
12. SEVGİ  

Okul Müdürü Methi Çelik, yazar Duran Çetin’in öğrencileri ile buluşturmaktan dolayı çok mutlu olduğu ifade ederek öğrencilere hizmet etmek, onların okuma alışkanlıklarını elde  etmeleri için gayretlerinin süreğini ifade etti…                  

 

Not: Hatunsaray İlköğretim okulundaki söyleşiden çok keyif aldığımı ifade etmeliyim. Masum, saf ve temiz çocuklarımızın ilgileri, kitaba olan alakaları görülmeye değerdi doğrusu. İşin aslı bu çocuklarımızın yüzlerine baktığımda yıllar öncesindeki köy ilkokulunda okuduğum günleri hatırladım. Onlara kendimmişim gibi davrandım. Kendileri gibi ilkokulu köyde okuduğumu ifade ettikten sonra inanmaları ve istemeleri durumunda çok başarılı olacaklarını örneklerle anlatırken gözlerindeki parıltılıdan etkilendiğimi söylemeliyim. Ayrıca Okul Müdürünün Methi Çelik çok çalışkan ve öğrencilerinin başarısı için her türlü çalışmayı yaptığı ve okulunu merkezdeki bir okul gibi donanımlı hale getirdiği için kutluyorum.

Müdür Fethi Çelik, Müdür yardımcısı Mustafa Özel, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ahmet Kozan ve diğer öğretmen arkadaşlarıma ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.

İLGİLİ GÖRSELLER İÇİN TIKLAYINIZ2895 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret226894