• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Meram Belediyesi tarafından “Türkiye Okuyor, Meram Okuyor” projesi kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak bastırılan 75 bin kitabın dağıtımına başlandı.

         Meram Belediyesi tarafından “Türkiye Okuyor, Meram Okuyor” projesi kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak bastırılan 75 bin kitabın dağıtımına başlandı.

            Meram’daki her ilköğretim öğrencisine birer kitabın verileceği kampanya, Niyaz Usta ve Yaylapınar ilköğretim okullarında düzenlenen programlarla başlatıldı. Programa Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Meram İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Zübeyir Yavuz, kitapların yazarın Duran Çetin, başkan yardımcısı Ali Uysal ve okul müdürleri katıldı.

“Türkiye Okuyor, Meram Okuyor” sloganıyla 3 farklı kitap olmak üzere toplam 75 bin kitap bastırdıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Eğitimci yazar Duran Çetin’in kaleme aldığı bu eserler ilköğretim öğrencilerine hitap etmektedir. ‘Macera Peşinde’ adlı kitap 2. ve 3. sınıflara, ‘Bir Yudum Şehir’ adlı eser 4. ve 5. sınıflara ve ‘Bekleyiş’ adlı kitabımız ise 6., 7. ve 8. sınıflara yöneliktir. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmeye katkı sağlamak için böyle bir kampanya başlattık” dedi.

Meram Belediyesi’nin her zaman eğitime büyük katkı sağladığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Zübeyir Yavuz ise, “Belediyemiz okulların gerek fiziki mekanlarının yapımı ve bahçe düzenlemesi gerekse eğitimin kaynaklarına önemli katkı sağlamaktadır. 75 bin öğrenciye kitap bastırılması da takdire şayan bir hizmettir. Belediye başkanımızı ve emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.

Kitaba ve eğitime yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu vurgulayan yazar Duran Çetin ise kitap okumanın önemine dikkat çekti. Çetin, kitaplarda iyi bir insan olmanın ipuçlarının yer aldığını söyledi.

Başkan Kalaycı ve diğer protokol mensupları, 5. ve 6. sınıflardan birer şubede kitapları dağıttılar. Öğrenciler, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ve yazar Duran Çetin’e kitapları imzalatmak için birbirleriyle yarıştılar.

ilgili fotoğraflar: https://picasaweb.google.com/112384642487732776640/MeramOkuyor?authkey=Gv1sRgCJL6pvb3lvbWJA#2094 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret226852