• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Çocuğa yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunu vurgulayan eğitimci-yazar Duran Çetin ise, “Bunun en güzel örneğini Meram Belediyesi sergiliyor.

Meram Belediyesi Konevi Tiyatro Topluluğu tarafından tiyatroya uyarlanan “Macera Peşinde” adlı oyunun ilk seansı bugün sahnelendi. Her gün 2 kez sahnelenecek olan tiyatroyu 107 okuldan yaklaşık 15 bin öğrenci izleyecek.

Meram Belediyesi Konevi Kültür Merkezi, yaklaşık 3 aylık aradan sonra yenilenen yüzüyle ilk kez bugün “Macera Peşinde” adlı oyunla izleyicilerin karşısına çıktı. Oyunun ilk seansına Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, başkan yardımcısı Ali Uysal, kitabın yazarı Duran Çetin ve öğrenciler katıldı.

“Türkiye Okuyor, Meram Okuyor” projesi kapsamında ilköğretim öğrencilerine ücretsiz dağıttıkları 75 bin kitap arasında yer alan Duran Çetin’in “Macera Peşinde” adlı eserini tiyatroya uyarladıklarını belirten Başkan Kalaycı, “İlk seansı bugün sahnelenecek oyun 7 Mart 2012’ye kadar devam edecek. Saat 10.00 ve 13.00 olmak üzere 15, 17, 20, 22, 24, 27 Şubat ile 3, 5 ve 7 Mart 2012 tarihleri arasında her gün 2 seans sahnelenecek oyunu izlemek için Konya genelinden 107 ilköğretim okulu rezervasyon yaptırdı. Ücretsiz olarak sahnelenecek çocuk oyununu yaklaşık 15 bin öğrenci izleyecek” dedi.

Çocuğa yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunu vurgulayan eğitimci-yazar Duran Çetin ise, “Bunun en güzel örneğini Meram Belediyesi sergiliyor.  75 bin kitabın basılarak öğrencilerimize dağıtılması çok önemli bir kültürel hizmettir. ‘Macera Peşinde’ adlı eserimiz, tiyatroya uyarlanarak öğrencilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Gayemiz; kendi öz kültürümüze uygun davranışları yavrularımıza kazandırabilmektir. Bu oyunda iyilik, güzellik, ahlak ve dürüstlük gibi değerlerimiz var” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra 10 kişinin rol aldığı “Macera Peşinde” adlı oyunu öğrenciler büyük bir heyecan ve merakla izledi.

“Macera Peşinde”nin bugünkü ilk 2 seansına; Cengiz Topel, Özel Konya Alp, 24 Kasım, İbrahim Hakkı Konyalı, Alparslan, İçeri Çumra, Ali İhsan Dayıoğlugil, Kaşınhanı Cumhuriyet, Oğuz Kağan, Şehit Pilot Ayfer Gök, Karatay Ayşe-Hüseyin Özkan, İhsan Özkaşıkçı, Özel Model ve Karatay Hayıroğlu ilköğretim okulları ile Sevgi Çiçeği Kreşi ve Dahiler Akademisi’nden öğrenciler katıldı.

Video Link: http://www.meram.bel.tr/flv.php?VideoID=macerapesinde.flv&VideoFoto=20120213-27115.jpg2028 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret226852