• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Muharref Hıristiyanlık ve AVRUPALILAR isimli kitap yayınlandı

 Abdullah Uçar’ın, “Muharref Hıristiyanlık ve AVRUPALILAR” isimli son kitabı yayımlandı.

 Abdullah Uçar, imza attığı 14. Kitabında belki de günümüzdeki Hıristiyanların geldiği yerin anlaşılması açısından önemli hususlara dikkat çekiyor.

Kitapta Av­rupalıların (Haçlıların-İsevîlerin) yaptıkları olumsuz davranışlar dile getirilmiştir.

Yazar Uçar, Avrupalıların başka milletlerden farklı taraflarını şu şekilde tespit etmiş: “Fert değil de, devlet politikaları söz konusu olduğu zaman onlardan korkmak lâzım. Çünkü bu durumda, dünyanın en olumsuz, en haksız, en merhametsiz, en sadist insanları onlar oluveriyor.”

Eserde, iyi bir medya taraması yapılmış. Haçlıların tarih içinde yaptıklarını, toplum psikolojilerini, zevk ve menfaatlerinden başka kutsal mefhum tanımadıklarını, em­peryalist bir felsefe ile kendilerini kurt, diğer insanları da yene­cek bir kuzu gibi gördükleri kendi görüşleri ve kendi itirafları ile ortaya konulmuş. Yine Haçlıların en büyük düşmanlarının Müslü­manlar, onların içinde de Türkler olduğu farklı kaynaklardaki delilleriyle anlatılmış...

Daha önce yayımlanmış kitaplarında Batılılarla ilgili, bölük-pörçük bahsettiği konulardan, verdiği misallerden önemli olan bazıları bu kitabında da yer almış.

Bu alana ilgi duyan herkes için iyi bir araştırma örneği olmakla dikkat çeken kitap okuyucuya tarih içindeki ve günümüzde yapılan haksızlıkları kalıcı bir şekilde sunuyor. Ödev yapmak isteyen öğrenciden camide konuşma yapacak din görevlisine, ders anlatan öğretmenden araştırma yapmak isteyenlere kadar istifade edilme yelpazesi geniş olan kitap, Hıristiyanlık ve Avrupalıların yaptıklarının hafızası olarak önemli bir yerde durmaktadır.

Görüşlerini aldığımız Yazar Abdullah Uçar, kitabıyla ilgili olarak; “Tarihte ve günümüzde Müslümanlara yapılanların unutulmaması için bu çalışmayı yaptığını söylerken Avrupalıların bu yönlerini yazarken maksadının geçmişte olduğu gibi, Hıristiyan-Müslüman düşmanlığını, zıtlaşmasını körüklemek, tansiyonu yüksek tutmak, zihinlere savaş mayaları çalmak, Haçlı düşmanlığını gönüllere nakşetmek değil, sadece kimlerle karşı karşıya olduğumuzu bilmek, Yahudi ve Hıristiyanlara karşı Allah ve Resulünün de ikaz ettiği gibi devamlı uyanık bulunmak amacını taşıdığını dile getirdi.

Muharref Hıristiyanlık ve AVRUPALILAR isimli kitap 352 sayfa olarak yayımlandı.

Abdullah UÇAR: 1950 yılında Çumra'nın Tahtalı Kö­yünde doğdu. İlkokulu Köyünde, hıfzını, İmam-Hatip Oku­lunu ve Yüksek İslâm Enstitüsünü Konya'da bitirdi. Diyanet İşleri Başkanlığının çeşitli kademelerinde çalıştı. 16.01.2008 tarihinde Konya Kur'an Kursları Müdür­lüğünden emekli oldu.

Yazarın Yayımlanmış Eserleri: 1-Avrupa'yı Aydınlatan İslâm Âlimleri 2-Kur'an Kursu Talebelerinin El Rehberi 3-Özet Dini Bilgiler 4-İslâm Âlemi Neden Geri Kaldı? 5-Haçlı Gururunun Ezildiği Yer Çanakkale 6-Milletimizde Peygamber Sevgisi 7-Misyonerler (Modern Haçlılar) 8-Terör ve İslâm 9-Fetih ve Fâtih10-Âşıklar Sultanı Hz. Mevlânâ11-Dünya'nın Baş Belâsı Siyonistler12- Evrenin Sırları ve Allah13- Dinimiz Tarihimiz Makaleler



1531 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret226784