• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Selçuklu Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu “ülkeler ve Öyküler” isimli projesiyle dikkat çekti.

Almanya, İspanya, Finlandiya, Macaristan, Slovenya, Slovakya ve Polonya ille ortak yürütülen projede öğrenciler ilk etapta yaşadıkları bölgenin öykülerini yazacaklar. Sonra ziyaret edilen ülkenin öykülerini yazacaklar. Sonunda kitaba girmeye layık görülen öyküler anadil ve İngilizce olarak yayınlanacak ve ortak ülkelere dağıtılacak.

Konya Selçuklu Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu, projenin ilk ayağına 25 Eylül 2012 tarihinde 185 öğrencisinin yazdığı öyküyle katıldı. Birçoğunun hedefi iyi bir yazar olabilmek olan öğrenciler, bir saatlik zamanda, son anda verilen konu üzerinde öykülerini kaleme aldılar.

Yarışma sonunda yapılan değerlendirmede, Aybüke Gökçen Uysal, Zeynep Özcan, Polen Özdere dereceye girdiler. Dereceye giren öğrencilerin 17-23 2012 ekim tarihlerinde Almanya’ya götürüleceği açıklandı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız projeyi uygulayan Yazar Duran Çetin, projenin çok önemli olduğunu, yeni yazar adaylarının tespiti noktasında güzel katkılar sağlayacağını ifade etti. Öğrencilerin öykü yazma merakı edebiyatımız açısından sevindirici olduğunu söyleyerek yabancıların gözüyle ülkemizin öykülerinin oldukça dikkat çekeceğini umduğunu ifade etti.

 1551 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret220645