• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Karatay Özel Model İlköğretim okulunda söyleşi şöleni

Karatay Özel Model İlköğretim okulunda söyleşi şöleniKaratay Özel Model İlköğretim Okulu öğrencileri yazar Duran Çetin ile buluştu.
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, okumanın fevkalade önemli olduğu vurgusu yapan Çetin, başarılı olmak için alınması gereken tedbirler ve kitap okumanın başarıya katkısını anlattı. Günlük hayattan örneklerle, öğrencilerin elinde bulundurduğu imkânlarla yapılaması ve yapılmaması gerekenleri de sıraladı. Başarıyı engelleyen düşmanlarımızla, başarıya olumlu etkileri bulunan dostları da sıraladı. Başarıya olumlu katkıda bulunacak olan dostları: Hedef sahibi olmak, bilgi, okumak, teknoloji, disiplin, işini zamanında yapma, cesaret, dürüstlük, çalışkanlık, yardımseverlik, dostluk, sevgi…     
Okul müdürü Ahmet BAŞPINAR, okulda bir yazar ağırlamanın keyifli bir iş olduğunu, öğrencilerle yazarları buluşturmanın öğrencilerin okumalarına olumlu katkılar sağlayacağını söyleyerek Duran Çetin’e teşekkür etti. Duran Çetin de öğrencilerden gördüğü yoğun ilgiden çok memnun olduğunu dile getirerek soruları cevapladı. Kitapları da imzalayan Çetin, kitap okumanın alışkanlık haline

getirilmesini istedi. 

Türkçe öğretmeni Saffet Yurtsever’in öğrencilerle yazarları bir araya getirme gayreti sonucu gerçekleşen programın ikinci bölümü ise;  5.sınıflar ile Yazar Duran Çetin buluşmasıydı.  Öğrenciler, kitabını okudukları yazara kitapla ilgili yüz yüze soru sormalarına imkân sağlandı.

Bu söyleşi ile öğrencinin kitap okuma isteği, okuma- yazma ile ilgili düşünceleri olumlu yönde gelişmelere sebep oldu. Öğrenciler daha çok kitap okuyacaklarına dair söz verdi.
2920 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret226784