• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Takkeli Dağ 1607 metrede minik okuyucuları ağırladı

  200 Öğrenci Bin 607 Metrede Takkeli Dağ'da Kitap Okudu
KONYA (CİHAN)  Türkiye genelinde yürütülen 'Türkiye Okuyor' kampanyasının farklı uygulamaları dikkat çekiyor. Konya'da bir okul, öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte bin 607 metre yüksekliğe sahip Takkeli Dağ'a tırmanarak burada kitap okudu.

Karatay Kocatepe İlköğretim Okulu'nun 200 öğrencisi, Konya'daki Takkeli Dağ'da kitap okuduktan sonra öykücü ve roman yazarı Duran Çetin ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Birlikte kitap okuduktan sonra öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Çetin, öğrencilerin okumak ve yazmak üzerine sormuş olduğu soruları cevapladı.
Öğrencilerdeki okuma ve yazma hevesi dikkatlerden kaçmazken Çetin, gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldığını belirtti. Çetin, bu kadar yüksekte, bir dağın tepesinde kendisiyle söyleşi yapılmasının ayrıcalıklı bir durum, belki de bir ilk olduğunu söyledi. Yazar Çetin, şehirde, dağda, yolda, yolculukta, her yerde kitap okunabileceğine de dikkat çekti.
Okul Müdürü Ahmet Ciğerci de okuma faaliyetiyle ilgili olarak, "Öğrencilerimiz Konya genelinde yapılan bir kitap okuma yarışmasında dereceye girdiler. Hatta birinciliği de biz aldık. Çocukları ödüllendirmek için Takkeli Dağ'da kitap okumak, gezmek, eğlenmek için bir gezi düzenledik. Bu, çocukların kitap okuma çabalarını ödüllendirmek için yapılan bir faaliyettir." dedi.
Öğrenciler de hayatlarında unutamayacakları bir kitap okuma faaliyetine katılmış olmaktan memnun kaldılar.2041 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret220645