• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Sarayönü okullarında konferansa ilgi yoğun oldu

Sarayönü’nde bulunan ilkokul, ortaokul, İmam Hatip Ortaokulları ve Sarayönü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik konferans düzenlendi.

Yazar Duran Çetin, Sarayönü’ndeki Ortaokul, İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik konferanslarda konuşma yaptı.  Konferansa katılan öğrencilerin farklı şeyler duymanın güzelliği ile tamamlanan konferanslarda, öğrencilerin neler yapması gerektiği konuşuldu.

Duran Çetin, Kurşunlu İmam Hatip Ortaokulu ile başladığı konferans dizisi, Ahmet Hüdai İmam Hatip Ortaokulu, Halıcı İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri ile devam etti. En son konferans Sarayönü merkezde yapıldı. Konferansa Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Poyraz ve şube müdürünün yanı sıra okul müdürleri ve öğretmenler de katıldı.

Konuşmada ‘imam hatipli olmak’ vurgusu yapan Çetin, gençliğin neler yapması gerektiğini anlattı. Kendi dönemleri ile şimdiki zaman arasında gelgitler yaparak gençlerin nereden geldiklerini unutmamaları gerektiğini hatırlattı.

Başarının sırlarını da açıklayan yazar Çetin, kararlı olmanın önemine dikkat çekti. “Karar ver, üşenme, erteleme, vazgeçme!’ diyerek vazgeçenlerin kaybedenler olacağını söyledi. Kaybetmeye ne sizin ne de bizim hakkımız yok. Geleceğimiz sizlersiniz, bunun için donanımlı olmak zorundasınız, diyerek konuşmasını tamamladı.

Konferansları organize eden Kurşunlu İHO Müdürü Ali Turhan’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Poyraz’a, okul müdürlerine, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, bu tür faaliyetlerin yeni bir bakış açısı kazandırmak adına güzel şeylere sebep olabileceğini düşündüğünü söyleyen yazar Duran Çetin programların sonunda öğrencilerle sohbet ederek kitaplarını imzaladı.736 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret226784