• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin

Niyaz Usta İlkokulunda öğrenciler yazar Duran Çetin ile buluştu

 

Konya’mızın güzide okullarından olan Niyaz Usta İlkokulunda yazar Duran Çetin’in katıldığı öğrenci yazar buluşması yapıldı.

Eğitimci-yazar Duran Çetin öğrencilerin gelecekte başarılı olmaları, ailesi ve milletine faydalı birer insan olmalarının önemli olduğunu söyleyerek okul imkânlarından en iyi şekilde faydalanmaları gerektiğini söyledi. Gelecek için okumanın önemini anlatırken, evde neler yapmaları gerektiğini örneklerle ifade etti.

En önemli yatırımın kitap ve okuma olduğunu dile getiren Çetin, okuma alışkanlığı elde edebilmek için dikkat edilecek hususları da aktardı. Evde okuma saatlerinin varlığının sağlayacağı yararları sıralayan yazar Çetin, okumanın insana ayrıcalık sağladığını ve bu ayrıcalığın hayatın birçok alanında kendisini ortaya koyduğunu örneklerle dile getirdi. Başarılı olmak için çalışmak, planlı ve kararlı bir şekilde okumak gerektiğini söyleyen yazar Duran Çetin, ‘iyi insan’ olma vurgusu ile hırpalanan özelliklerimizin inşa etmenin gerekliliğine de dikkat çekti.

Okul Müdürü Osman Terzi de eğitim öğretimin ayrılmaz parçası olan okumanın okulun karakterini oluşturduğunu ve yazarlarla öğrencilerini buluşturmaya devam edeceğini dile getirerek yazar Duran Çetin’e teşekkür etti.

Neşe içinde geçen programın sonuna öğrencilerin sorularını da cevaplayan Duran Çetin öğrencilere kitaplarını imzaladı.409 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret220645