• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin
Site İçeriği

Kültür Dünyamız videoları

sbm1

   
      Sana Bir Müjdem Var

                     (Hikâye)Yayın Yılı: 2006128 sayfaİthal Kağıt 13,5x19,5 cmKarton KapakISBN:9757561673Dili: Türkçe

Beka Yayınları


Müjdeli bir kitap: güzelliği, anlayışı, hoşgörüyü, iyiliği ve iyiyi öngören... Hikâyelerle hayatı anlatan ve doğruyu işaret eden...

Her kesimden insanın dertlerini, kültür ve yaşam biçimlerini işleyerek, okuyucuyla bütünleştiren hikayeler…


 
Kitapla İlgili Değerlendirme Yazıları:
Sana Bir Müjdem Var
Seher Aydın (Merhaba Gazetesi)
Anadolu’nun kavurucu yazından ve dondurucu kışından daha sıcak öyküleriyle bizleri dinlendiren, dinlendirirken de kaybettiğimiz güzel mefhumları aşılamayı hedef edinen yazarımız Duran Çetin beyin son öykü kitabı çıktı.
Beka yayınlarından çıkan ve “Sana Bir Müjdem Var “ismiyle yayınlanan kitapta bir değil, birbirinden güzel on beş müjde sunuyor yazarımız. Yazının devamı için...
 Sana Bir Müjdem Var
Seher Aydın (Merhaba Gazetesi)
Anadolu’nun kavurucu yazından ve dondurucu kışından daha sıcak öyküleriyle bizleri dinlendiren, dinlendirirken de kaybettiğimiz güzel mefhumları aşılamayı hedef edinen yazarımız Duran Çetin beyin son öykü kitabı çıktı.
Beka yayınlarından çıkan ve “Sana Bir Müjdem Var “ismiyle yayınlanan kitapta bir değil, birbirinden güzel on beş müjde sunuyor yazarımız. Her bir öyküsünde bizleri bazen ince tefekkürlere daldırmayı, bazen yozlaşmış günümüzde unutulmuş ahlak portreleri çizmeyi, bazen de yorucu ve sıkıntılı geçen günlerimizde tebessüm ettirerek eğlendirmeyi, dinlendirmeyi yeğliyor.
Her kesimden insanımızın dertlerini, kültür ve yaşam biçimlerini işleyerek, okuyucuyla bütünleştirme gayreti taşıyor. Bir nevi okuyucunun ümitlerine, isteklerine, sıkıntı ve dertlerine tercüman oluyor, dillendiriyor. Elbette dillendirirken de, onlara en ideal bir şekilde güzellikleri anlatma ve sabrı tavsiyeyi ihmal etmiyor.
Çumra’nın Apasaraycık köyünde dünyaya gelen ve Anadolu’nun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yapan yazarımız okurlarına sevgi, samimiyet ve sıcak bir üslupla sesleniyor. Memleketine olan sevgisini, bağlılığını öykülerinde de sık sık işliyor. Eski çocukluk anlarını yâd ederek bizleri de o günlere götürüyor. Okurlarını bazen küçük bir kasabada, bazen sıcak ve yakıcı tarlalarda, bazen de yemyeşil bahçelerde gezdiriyor.
Aynı zamanda bir eğitimci olan yazarımız kısa ve zevkle okunan öyküleriyle insanlarımızı sıkmadan, ürkütmeden okuma alışkanlığı kazandırmayı da hedefliyor. Çünkü esefle belirtmeliyim ki; hızlı ve yorucu yaşayan 2000’li yılların insanları kitap okumuyorlar. Belki de okuyamıyorlar. En belirgin mazeretleri ise; vakitleri olmadığı ve anlayamadıkları...
Yazarımız eserlerinde bu konuya titizlikle dikkat ederek hem sade ve akıcı bir üslup kullanmaya, hem de okuyucularını sıkmayacak şekilde kısa çalışmalarda bulunmaya özen gösteriyor.
Ailenin bütün fertlerine hitap edecek özellikte hazırlanmış olan “Sana Bir Müjdem Var” öykü kitabı, ailece hep birlikte zevkle ve neşeyle okunulacak güzel bir çalışma. Uzun kış gecelerinde, akşam oturmalarının ve çay sohbetlerinin, en değerli konuğu olacak kitabımız elden ele, evden eve taşınmalı, tavsiye edilmeli.
Aynı zamanda Hakimiyet Gazetesi’nde de, çarşamba ve cumartesi günleri yazmaya devam eden yazarımızın bu öykü kitabından hariç yayınlanmış altı tane daha kitabı bulunmakta.
1-Bir Kucak Sevgi (Hikaye) Enes Kitap Sarayı
2-Güller Solmasın (Hikaye) Kitap Dünyası Yay.
3-Bir Adım Ötesi (Roman) Beka Yayınları
4-Kırmızı Kardelenler (Hikaye) Beka Yayınları
5-Yolun Sonu (roman) Beka Yayınları
6-Portakal Kızım (Roman) Beka Yayınları
Değerli yazarımızı güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, yeni çalışmalarında başarılar diliyorum.
Kolay gelsin…
 
Köşe Yazıları
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret328941