• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin
Duran Çetin
durancetin@hotmail.com
Türkiye Yazarlar Birliğinin 4. Şubeler Toplantısı
15/04/2012
    Türkiye Yazarlar Birliği’nin (TYB) 4. Şubeler toplantısı Konya Şubesinin ev sahipliğinde yapıldı. Bera Otel’de düzenlenen toplantıya Konya’nın yazarlarının yanı sıra TYB Genel Başkanı İbrahim Ulvi Yavuz, TYB Vakfı Başkanı Mehmet Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı, TYB Konya Şube Başkanı Muhammed Ali Köseoğlu, TYB Konya Şubesinin önceki başkanlarından Ahmet Köseoğlu ve Bekir Şahin, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Adem Alemdar ve diğer yetkililer katıldı.  
    Toplantı sabah kahvaltısı ile başladı.  TYB Konya Şube Başkanı Muhammed Ali Köseoğlu açış konuşması yaptı. Çok nezih bir konuşmaydı. Konuşmasında, Konya şubesinin mart ayı başlarında açıklanan kültürel etkinlikler takviminden bahsederek, “Bu sezonda 38 programla, Konya ve Türkiye’nin kültürüne katkı sağlamaya devam ediyoruz. Burada buluşmanın ev sahibi olmaktan dolayı mutluyuz. Konya, Selçuklu’ya başkentlik etmiş olmasından dolayı Anadolu medeniyetini besleyen ana damarlardandır. Kültür iklimine yön veren merkez şehirlerden biridir. Şehrimize fikri gelişmişlik katkısı yapmaya devam etmektedir.’ dedi.  
    Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in toplantıdaki olumlu tavrı ve TYB Konya Şubesi’ne olan ilgisi diğer şube temsilcileri tarafından takdire şayan bulunurken gıpta etmelerine de sebep oldu.  Akyürek konuşmasında, Türkiye Yazarlar Birliği’nin üyelerini Konya’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “1978 yılında kurulan TYB’nin yaptığı çalışmalarının boşa gitmediğini, şimdi bir esere dönüştüğünü, bugün meyvelerini verdiğini söyledi. TYB Konya Şubesi de kurulduğu günden bu yana Konya’nın kültür ve sanat hayatının gelişmesine büyük katkılar sağlamıştır, sağlamaya devam etmektedir” diye ilave etti.  
    TYB Genel Başkanı İbrahim Ulvi Yavuz ise, Konya’nın değişen ve ufku gelişen Türkiye’ye yazarları ile büyük katkı sağladığını, bunun Türkiye genelinde hissedildiğini belirtti.  
    TYB Vakfı Başkanı D. Mehmet Doğan da konuşmasında, TYB serencamı ile ilgili bilgiler verdikten sonra  ‘Bugün Türkiye birçok meseleyi rayına oturtmuştur. Ekonomik olarak dünyanın en hızlı gelişen ülkeleri arasına girdik. Hızlı ekonomik yürüyüşe paralel giden bir insanın iç eğitimi veya irfan sahibi olunması yönünde aynı şekilde hızlı olamadık’, dedi. 
    Toplantıya Konyalı yazarlar ve Ankara, İstanbul, Bursa, Erzurum, Kahramanmaraş, Trabzon, Şanlıurfa, Gaziantep, Kayseri, Sakarya ve İzmir şubelerinin yöneticileri katıldı.  
    Konya’yı birlikte bir defa daha gezdik. Ne yalan söyleyeyim şimdiye kadar görmediğim bazı yerleri de gördüm. Gördüğüm bir şey daha; şubelerden gelenlerin Konya’yı çok beğenmesiydi. Bu durum bizleri Konyalı olarak çok memnun etti. 
    Oldukça çaplı bir programdı. İşin aslı bu kadar zorlu bir programı tereyağından kıl çeker gibi halletmiş olması, Konya’yı, Konya’nın gücünü, TYB Konya Şubesi’ni, Konya’nın sivil toplum yapısını, Konya’nın Büyükşehir ve diğer belediyelerinin geldiği durum ve sosyal duyarlılığını göstermesi açısından oldukça önemliydi. 
    Bu organizasyona büyük katkı sağlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e, sürekli koşturup aksaklık olmaması için çırpınıp duran ve her şeyin yerli yerince olması için detaylarına kadar planlayan TYB Konya Şube Başkanı Muhammed Ali Köseoğlu’na, TYB Konya Şubesinin önceki başkanlarından ve Konya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Köseoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
   

4. Şubeler Buluşmasına katılanlar:

Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Baki Efe

Kahramanmaraş Şubesi Başkanı İsmail Göktürk

Konya Şubesi Başkanı M. Ali Köseoğlu

Şanlıurfa Şubesi Başkanı Cuma Ağaç

Kayseri Şubesi Başkanı Ahmet İlhan

Ömer Naci Fidan ( Ankara Şubesi )

İhsan Deniz ( Bursa Şubesi )

M. Hanifi İspirli ( Erzurum Şubesi )

Mehtap Yılmaz ( Gaziantep Şubesi )

Yaşar Yavuz ( Gaziantep Şubesi )

Bünyamin Yılmaz ( İstanbul Şubesi )

Naci Gümüş ( İzmir Şubesi )

Ahmet Doğan ( Kahramanmaraş Şubesi )

Vedat Sağlam ( Kayseri Şubesi )

Duran Çetin ( Konya Şubesi )

Abdullah Harmancı ( Konya Şubesi )

Zeki Oğuz ( Konya Şubesi )

Hayri Erten ( Konya Şubesi )

Bekir Biçer ( Konya Şubesi )

Nazmi Zengin ( Konya Şubesi )

Genel Merkezi Temsilen Katılanlar:

D. Mehmet Doğan ( TYB Kurucu Başkanı )

İbrahim Ulvi Yavuz ( TYB Genel Başkanı )

Ahmet Fidan ( TYB Genel Başkan Yardımcısı )

Erbay Kücet ( TYB Genel Mali Sekreteri )

Ercan Yıldırım ( TYB Genel Sekreteri )

Ferhat Koç ( TYB Yönetim Kurulu Üyesi )

Atilla Mülayim ( TYB Yönetim Kurulu Üyesi )2959 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ASIM GÜLTEKİN GEÇTİ BU DÜNYADAN - 28/07/2020
Asım Gültekin mütevazı kişiliği ile herkesin ilgisini çeken ve takdir edilen bir güzel insandı. Onun yaptıklarını yapabilecek kaç kişi olabileceğini de düşünecek değiliz. Bazı insanlar nevi şahsına münhasırdır, öyle gelir ve öyle gider.
AYASOFYA - 24/07/2020
Ayasofya, 86 yıl sonra zincirlerini kırdı ve ibadete AYASOFYA CAMİİ KEBİR olarak açıldı.
EVDE KAL VE BİR PLAN YAP - 28/03/2020
Her gün 1 cüz Kur'an-ı Kerim oku. (Okuma hızı yavaş olanlar kendilerine uygun şekilde sayfayı okuyabilirler. Bilmeyenler ise okumak için hemen çalışmaya başlayabilirler.)
ABD Kurt, Türkiye Kuzu mu? - 02/08/2018
İşin aslı mesele Papaz Brunson falan değil, bunu normal düşünceye sahip herkes bilir.
Yeni Türkiye İnşallah - 20/09/2016
Bu yiğit adamın Milletin indindeki tahtını sallamak ve belki de yok etmek için çalıştılar.
Türkiye Rusya'nın uçağını vurdu: Tarihte bir ilk bu. - 30/11/2015
Tarih zaferlerle dolu...
BİR KASIM SEÇİM SONUCUNUN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ: - 18/11/2015
BİR KASIM SEÇİM SONUCUNUN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
BU DA BENİM SEÇİM SONUCU DEĞERLENDİRMEMDİR: - 13/06/2015
ÜMMET ADINA ENDİŞELENİYORUM.
Derin Bir Sessizlik… - 26/05/2014
Derin Bir Sessizlik…
 Devamı
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret243334