• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin
Site İçeriği

Kültür Dünyamız videoları
Duran Çetin
durancetin@hotmail.com
Muharref Hıristiyanlık ve AVRUPALILAR
05/07/2012
Abdullah Uçar’ın, “Muharref Hıristiyanlık ve AVRUPALILAR” isimli son kitabı yayımlandı. Abdullah Uçar, imza attığı 14. Kitabında belki de günümüzdeki Hıristiyanların geldiği yerin anlaşılması açısından önemli hususlara dikkat çekiyor.

Kitapta Av­rupalıların (Haçlıların-İsevîlerin) yaptıkları olumsuz davranışlar dile getirilmiştir.  Avrupalıların başka milletlerden farklı bir tarafları şu şekilde tespit etmiş: “Fert değil de, devlet politikaları söz konusu olduğu zaman onlardan korkmak lâzım. Çünkü bu durumda, dünyanın en olumsuz, en haksız, en merhametsiz, en sadist... İnsanları onlar oluveriyor.”

Eserde, iyi bir medya taraması yapılmış. Haçlıların tarih içinde yaptıklarını, toplum psikolojilerini, zevk ve menfaatlerinden başka kutsal mefhum tanımadıklarını, em­peryalist bir felsefe ile kendilerini kurt, diğer insanları da yene­cek bir kuzu gibi gördükleri kendi görüşleri ve kendi itirafları ile ortaya konulmuş. Yine Haçlıların en büyük düşmanlarının Müslü­manlar, onların içinde de Türkler olduğu farklı kaynaklardaki delilleriyle anlatılmış...

Daha önce yayımlanmış kitaplarımda Batılılarla ilgili, bölük-pörçük bahsettiği konulardan, verdiği misallerden bazılarını, önemli olanlarını bu kitabında da yer almış.

Bu alana ilgi duyan herkes için iyi bir araştırma örneği olmakla dikkat çeken kitap okuyucuya tarih içindeki ve günümüzde yapılan haksızlıkları kalıcı bir şekilde sunuyorÖdev yapmak isteyen öğrenciden camide konuşma yapacak din görevlisine, ders anlatan öğretmenden araştırma yapmak isteyenlere kadar istifade edilme yelpazesi geniş olan kitap Hıristiyanlık ve Avrupalıların yaptıklarının hafızası olarak önemli bir yerde duracaktır.

Görüşlerini aldığımız Yazar Abdullah Uçar, kitabıyla ilgili olarak; “Tarihte ve günümüzde Müslümanlara yapılanların unutulmaması için bu çalışmayı yaptığını söylerken Avrupalıların bu yönlerini yazarken maksadının geçmişte olduğu gibi, Hıristiyan-Müslüman düşmanlığını, zıtlaşmasını körüklemek, tansiyonu yüksek tutmak, zihinlere savaş mayaları çalmak, Haçlı düşmanlığını gönüllere nakşetmek değil, sadece kimlerle karşı karşıya olduğumuzu bilmek, Yahudi ve Hıristiyanlara karşı Allah ve Rasülünün de ikaz ettiği gibi devamlı uyanık bulunmak amacını taşıdığını dile getirdi.

Muharref Hıristiyanlık ve AVRUPALILAR isimli kitap 352 sayfa olarak yayımlandı. Abdullah UÇAR: 1950 yılında Çumra'nın Tahtalı Kö­yünde doğdu. İlkokulu Köyünde, hıfzını, İmam-Hatip Oku­lunu ve Yüksek İslâm Enstitüsünü Konya'da bitirdi. Diyanet İşleri Başkanlığının çeşitli kademelerinde çalıştı. 16.01.2008 tarihinde Konya Kur'an Kursları Müdür­lüğünden emekli oldu. Yazarın Yayımlanmış Eserleri: 1-Avrupa'yı Aydınlatan İslâm Âlimleri 2-Kur'an Kursu Talebelerinin El Rehberi 3-Özet Dini Bilgiler 4-İslâm Âlemi Neden Geri Kaldı? 5-Haçlı Gururunun Ezildiği Yer Çanakkale 6-Milletimizde Peygamber Sevgisi 7-Misyonerler (Modern Haçlılar) 8-Terör ve İslâm 9-Fetih ve Fâtih10-Âşıklar Sultanı Hz. Mevlânâ11-Dünya'nın Baş Belâsı Siyonistler12- Evrenin Sırları ve Allah13- Dinimiz Tarihimiz Makaleler 


  


2904 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KELAMDAN KALBE - 31/01/2024
Susmak...
ELVEDA HAYAT - 23/01/2024
Bir dedem vardı hayat dolu, öldü...
DİZİ OYUNCUSU GİBİ - 23/09/2023
Hesabını veremeyeceğimiz bir hayat yüktür.
NEDEN DİYE SORMAK GEREKİR - 11/09/2023
Neden? Bunca yolsuzluk neden? Dönen dalavereler neden?
FİRENİ PATLAMIŞ GENÇLİK - 29/08/2023
Lise eğitimi zorunlu hale getirildikten sonra iş çığırından çıkmış halde freni patlamış bir gençlik yetiştirmeye devam ediyor.
ETON KOLEJİ - 24/08/2023
Bir okul düşünün, ülke yönetimine gelenlerin çoğu orada yetişsin. Ülke entelektüellerinin tamamına yakını oradan mezun olsun. Sanatçılar, yazarlar, kültür adamları, bürokratlar…
PATATES KRİZİ - 03/08/2023
İlk insan ilk peygamber Hz. Âdem ve oğulları
MÜSRİF ADAM - 31/07/2023
Giysilerin en güzeli olan takva elbisesidir. İnsanın süsüdür, gönlünün aydınlığıdır…
KELAMDAN KALBE - 25/07/2023
İyi dinlemek kadar etkili bir başka yol da iyi konuşmaktır. İyi konuşmanın etkisi, yan etkisi ve doğrudan etkisi saymakla bitmez.
 Devamı
Köşe Yazıları
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret323882