• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin
Duran Çetin
durancetin@hotmail.com
Muharref Hıristiyanlık ve AVRUPALILAR
05/07/2012
Abdullah Uçar’ın, “Muharref Hıristiyanlık ve AVRUPALILAR” isimli son kitabı yayımlandı. Abdullah Uçar, imza attığı 14. Kitabında belki de günümüzdeki Hıristiyanların geldiği yerin anlaşılması açısından önemli hususlara dikkat çekiyor.

Kitapta Av­rupalıların (Haçlıların-İsevîlerin) yaptıkları olumsuz davranışlar dile getirilmiştir.  Avrupalıların başka milletlerden farklı bir tarafları şu şekilde tespit etmiş: “Fert değil de, devlet politikaları söz konusu olduğu zaman onlardan korkmak lâzım. Çünkü bu durumda, dünyanın en olumsuz, en haksız, en merhametsiz, en sadist... İnsanları onlar oluveriyor.”

Eserde, iyi bir medya taraması yapılmış. Haçlıların tarih içinde yaptıklarını, toplum psikolojilerini, zevk ve menfaatlerinden başka kutsal mefhum tanımadıklarını, em­peryalist bir felsefe ile kendilerini kurt, diğer insanları da yene­cek bir kuzu gibi gördükleri kendi görüşleri ve kendi itirafları ile ortaya konulmuş. Yine Haçlıların en büyük düşmanlarının Müslü­manlar, onların içinde de Türkler olduğu farklı kaynaklardaki delilleriyle anlatılmış...

Daha önce yayımlanmış kitaplarımda Batılılarla ilgili, bölük-pörçük bahsettiği konulardan, verdiği misallerden bazılarını, önemli olanlarını bu kitabında da yer almış.

Bu alana ilgi duyan herkes için iyi bir araştırma örneği olmakla dikkat çeken kitap okuyucuya tarih içindeki ve günümüzde yapılan haksızlıkları kalıcı bir şekilde sunuyorÖdev yapmak isteyen öğrenciden camide konuşma yapacak din görevlisine, ders anlatan öğretmenden araştırma yapmak isteyenlere kadar istifade edilme yelpazesi geniş olan kitap Hıristiyanlık ve Avrupalıların yaptıklarının hafızası olarak önemli bir yerde duracaktır.

Görüşlerini aldığımız Yazar Abdullah Uçar, kitabıyla ilgili olarak; “Tarihte ve günümüzde Müslümanlara yapılanların unutulmaması için bu çalışmayı yaptığını söylerken Avrupalıların bu yönlerini yazarken maksadının geçmişte olduğu gibi, Hıristiyan-Müslüman düşmanlığını, zıtlaşmasını körüklemek, tansiyonu yüksek tutmak, zihinlere savaş mayaları çalmak, Haçlı düşmanlığını gönüllere nakşetmek değil, sadece kimlerle karşı karşıya olduğumuzu bilmek, Yahudi ve Hıristiyanlara karşı Allah ve Rasülünün de ikaz ettiği gibi devamlı uyanık bulunmak amacını taşıdığını dile getirdi.

Muharref Hıristiyanlık ve AVRUPALILAR isimli kitap 352 sayfa olarak yayımlandı. Abdullah UÇAR: 1950 yılında Çumra'nın Tahtalı Kö­yünde doğdu. İlkokulu Köyünde, hıfzını, İmam-Hatip Oku­lunu ve Yüksek İslâm Enstitüsünü Konya'da bitirdi. Diyanet İşleri Başkanlığının çeşitli kademelerinde çalıştı. 16.01.2008 tarihinde Konya Kur'an Kursları Müdür­lüğünden emekli oldu. Yazarın Yayımlanmış Eserleri: 1-Avrupa'yı Aydınlatan İslâm Âlimleri 2-Kur'an Kursu Talebelerinin El Rehberi 3-Özet Dini Bilgiler 4-İslâm Âlemi Neden Geri Kaldı? 5-Haçlı Gururunun Ezildiği Yer Çanakkale 6-Milletimizde Peygamber Sevgisi 7-Misyonerler (Modern Haçlılar) 8-Terör ve İslâm 9-Fetih ve Fâtih10-Âşıklar Sultanı Hz. Mevlânâ11-Dünya'nın Baş Belâsı Siyonistler12- Evrenin Sırları ve Allah13- Dinimiz Tarihimiz Makaleler 


  


2530 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ASIM GÜLTEKİN GEÇTİ BU DÜNYADAN - 28/07/2020
Asım Gültekin mütevazı kişiliği ile herkesin ilgisini çeken ve takdir edilen bir güzel insandı. Onun yaptıklarını yapabilecek kaç kişi olabileceğini de düşünecek değiliz. Bazı insanlar nevi şahsına münhasırdır, öyle gelir ve öyle gider.
AYASOFYA - 24/07/2020
Ayasofya, 86 yıl sonra zincirlerini kırdı ve ibadete AYASOFYA CAMİİ KEBİR olarak açıldı.
EVDE KAL VE BİR PLAN YAP - 28/03/2020
Her gün 1 cüz Kur'an-ı Kerim oku. (Okuma hızı yavaş olanlar kendilerine uygun şekilde sayfayı okuyabilirler. Bilmeyenler ise okumak için hemen çalışmaya başlayabilirler.)
ABD Kurt, Türkiye Kuzu mu? - 02/08/2018
İşin aslı mesele Papaz Brunson falan değil, bunu normal düşünceye sahip herkes bilir.
Yeni Türkiye İnşallah - 20/09/2016
Bu yiğit adamın Milletin indindeki tahtını sallamak ve belki de yok etmek için çalıştılar.
Türkiye Rusya'nın uçağını vurdu: Tarihte bir ilk bu. - 30/11/2015
Tarih zaferlerle dolu...
BİR KASIM SEÇİM SONUCUNUN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ: - 18/11/2015
BİR KASIM SEÇİM SONUCUNUN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
BU DA BENİM SEÇİM SONUCU DEĞERLENDİRMEMDİR: - 13/06/2015
ÜMMET ADINA ENDİŞELENİYORUM.
Derin Bir Sessizlik… - 26/05/2014
Derin Bir Sessizlik…
 Devamı
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret243333