• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin
Duran Çetin
durancetin@hotmail.com
ABD VS VS…
25/04/2021

ABD VS VS…

Ülkeler ve insanlar düşmanlarından da beslenir. Düşmanlığını açık olarak ilan edenler, bunu aldığı kararlarla ilan edenler, düşmanlıkların da ısrarcı olanlar, düşmanlıklarını ayan beyan her türlü platformda gösteren grup, kişi ve devletler, bu hareketleriyle ülkemizin kalkınması adına ve devletin İleriye yönelik planlarını yapması adına katkı sağlar diye düşünüyorum.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı açıklama yapacak diye günlerdir bir beklenti içerisine girmemizin yeri yok. Düşman, düşmanlığını elbette yapacak, bizim düşmanlığı yapan ve bunu açık eden insanlara karşı tavrımızın ne olacağı konusunda düşünmek belki de görevimiz iken; kendi kendimize olacakların hesabına düşmemiz, olma ihtimali olanlar üzerinde kafa yormamız bizim hiç de hayrımıza değil. Ne olacaksa olsun! Olacağa çare bulunmaz. Mesele onun bunun şunun ya da üçüncü ülkelerin bizim hakkımızda ne diyeceği değil, bizim kendi gelecek planlarımızı ne durumda olduğu meselesidir.

ABD'nin açıklamış olduğu Ermeni katliamı iddiası ABD parlamentosunun işi değildir, hatta hiçbir ülkenin parlamentosunun işi değildir. Bunu tarihi deliller ile ispat edilmesi, ortaya konulması ve insanlara sunulması gerekiyor. Ülkemiz bunu yapmak için epey çaba harcadığı halde bunu kaale almayan, görmek istemeyen ve hala bildiğini okumaya devam eden devletler, devlet yöneticileri özelde Türkiye düşmanlığından başka bir şey yapmamaktadır.

Mademki ne yaparsanız yapın hatta ağızınızla kuş bile tutsanız görmezden gelmeye, kendi mavralarını okumaya devam edecekler, o zaman yapacak iş bellidir: KENDİ BİLDİĞİMİZİ OKUMAK… 

Şimdi soru şu: ABD sana mı düştü Ermeni soykırım iddiası yasasını onaylamak? Ya da Fransa sana mı düştü Osmanlı döneminde Türklerin Ermenileri katlettiğini iddiasında bulunmak? Herhangi bir üçüncü ülke, size mi düştü?

Siz İlk önce kendi tarihinize bakın, kendi tarihinizle yüzleşin, Afrika'da neler yaptığınıza, dünya coğrafyasında kan revan içinde bıraktığınız ülkelere bir bakın! Çoluk çocuk ve kadın demeden yaptığınız katliamlara bakın! Sonra da çıkın deyin ki: “Evet bizim hayatımızda, tarihimizde geçmişimizde hiçbir katliam, hiçbir zulüm, hiç bir gayri insani davranışımız yoktur.” Hadi söyleyin, söyleyin ki aldığınız kararlar, yasa tasarısını onaylamanız insanlık vicdanında yer etsin. Yok, değil mi? Bulamadınız değil mi? Bulamayacaksınız çünkü geçmişiniz zulüm ve işkence ile dolu...

O zaman bize düşen nedir?

Eğitim, eğitim…

Gençlerimizi; geleceği ihya edecek ahlaklı edepli, terbiyeli, haysiyetli, şerefli, şahsiyetli ve kimlikli insanlar olarak yetiştirmektir.  Geleceği inşa edecek insanlar olarak, insanlığa hizmet edecek olanları yetiştirmekten başka çaremiz yok. İmanlı, vicdanlı, merhametli insanlar iyi bir eğitim ile yetiştirilebilir. Bu eğitim bizim inancımızı, kültürümüzü ve geçmişimizi mutlaka yansıtmalı ve geleceğimizi şekillendirmelidir. Kanaatim odur ki falan ülkenin filan ülkenin Türkiye ile ilgili açıklamaları ile uğraşmak yerine (bu açıklamaları zaten devlet yöneticileri olması gerektiği gibi yapıyorlar) topyekûn bir eğitim seferberliğine başlamak, insanları geleceğe hazır bir şekilde yetiştirebilmek için en kaliteli ve değerleriyle mücehhez bir eğitimi gerçekleştirmek gerekir. Bunun için gençlere yüce idealler verilmeli; ümmet bilinci ve insanlığa hizmet etmek gayesi olmalıdır. Çünkü kabul etsek de etmesek de iki milyara yakın Müslüman Ümmet Türkiye'yi beklemekte, Türkiye'nin liderliğine hasret, Türkiye'nin yol göstericiliğini umarak hayatına zorluklar içerisinde devam etmektedir.

Türkiye'nin dünya çapında şimdiye kadar olmadığı kadar etkili bir lideri var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dünya çapında Türkiye’nin adından söz ettirmiş, Türkiye aleyhine çabaların boşa olduğunu defalarca göstermiş ve göstermeye devam edecektir. Cumhurbaşkanımızın yaşananları fırsata çevirmesi, gelecek inşası için eğitimin ihyası meselesinde etkili adımlar atacağına olan inancımız her zaman tazeliğini korumaktadır.

ABD hadi oradan, sen kendine bak! Tarihindeki döktüğün kan, gerçekleştirdiğin katliam ve insanlık dışı yaptıklarına bak! Hatta tarihine bakmak zoruna gidiyorsa, şimdiki yaptıklarına bak, belki anlarsın…517 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ASIM GÜLTEKİN GEÇTİ BU DÜNYADAN - 28/07/2020
Asım Gültekin mütevazı kişiliği ile herkesin ilgisini çeken ve takdir edilen bir güzel insandı. Onun yaptıklarını yapabilecek kaç kişi olabileceğini de düşünecek değiliz. Bazı insanlar nevi şahsına münhasırdır, öyle gelir ve öyle gider.
AYASOFYA - 24/07/2020
Ayasofya, 86 yıl sonra zincirlerini kırdı ve ibadete AYASOFYA CAMİİ KEBİR olarak açıldı.
EVDE KAL VE BİR PLAN YAP - 28/03/2020
Her gün 1 cüz Kur'an-ı Kerim oku. (Okuma hızı yavaş olanlar kendilerine uygun şekilde sayfayı okuyabilirler. Bilmeyenler ise okumak için hemen çalışmaya başlayabilirler.)
ABD Kurt, Türkiye Kuzu mu? - 02/08/2018
İşin aslı mesele Papaz Brunson falan değil, bunu normal düşünceye sahip herkes bilir.
Yeni Türkiye İnşallah - 20/09/2016
Bu yiğit adamın Milletin indindeki tahtını sallamak ve belki de yok etmek için çalıştılar.
Türkiye Rusya'nın uçağını vurdu: Tarihte bir ilk bu. - 30/11/2015
Tarih zaferlerle dolu...
BİR KASIM SEÇİM SONUCUNUN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ: - 18/11/2015
BİR KASIM SEÇİM SONUCUNUN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
BU DA BENİM SEÇİM SONUCU DEĞERLENDİRMEMDİR: - 13/06/2015
ÜMMET ADINA ENDİŞELENİYORUM.
Derin Bir Sessizlik… - 26/05/2014
Derin Bir Sessizlik…
 Devamı
Köşe Yazıları
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret258848